MT9090ATester telekomunikacyjnych sieci światłowodowych - Network Master

Zapytaj o produkt
Tester telekomunikacyjnych sieci światłowodowych - Network Master
Producent:
Technologie:

Galeria:

Opis

Uniwersalna platforma do testów sieci światłowodowych. Dostępne moduły :

 • Optyczny lokalizator uszkodzeń
 • Optyczny analizator kanałowy (analizator widma)
 • Automatyczny tester Ethernet / Gigabit Ethernet
 • Reflektometr optyczny OTDR (µOTDR) 

  Menu użytkownika w języku polskim !

Moduł reflektometru optycznego Mikro OTDR 1310/1550/1650nm

Rewolucyjne narzędzie do instalacji i konserwacji nowoczesnych sieci optycznych

Network Master MT9090A/MU909014x/15x Moduł µOTDR, najważniejsze fakty:

- Możliwości tradycyjnych OTDR w lekkiej kieszonkowej obudowie
- Doskonałe osiągi w średniej klasie, gdzie ma to największe znaczenie
- Ułatwiona analiza za pomocą "Fiber Visualizer"
- Pełna automatyka pomiarów upraszcza obsługę i zapewnia właściwe ustawienia pomiarów
- Kompletne rozwiązanie dla FTTx/PON z rozgałęzienami aż do 1x64
- Modele na 1625nm i 1650nm do pomiarów w działających sieciach
- Automatyczna analiza jakości złącza za pomocą kamery/mikroskopu według standardu IEC61300-3-35
- Wbudowany światłowód rozbiegowy do dokładnych pomiarów złącz bez urządzeń zewnętrznych

Pierwszy ręczny OTDR, który nie ustępuję parametrami większym urządzeniom – nowy Moduł µOTDR od Anritsu!

Firma Anritsu, wprowadza na rynek nowy moduł do Network Mastera MT9090A - Mikro OTDR, rewolucyjne narzędzie do instalacji i konserwacji nowoczesnych sieci optycznych.  W połączeniu z modułami OCA i GbE stanowi doskonałe narzędzie pomiarowe dla instalatorów.

Z parametrami, które dorównują tradycyjnym reflektometrom (OTDR) będącym cztery razy większymi i dwa razy droższymi, Network Master MT9090A µOTDR tworzy nową klasę urządzeń pomiarowych. Zapewnia dokładną i kompletną ocenę światłowodów stosowanych w sieciach – dostępowych (Access), miejskich (Metro), FTTx opartych na PON (Passive Optical Network) do 1x64 (liczba rozgałęzień splitera/sieci). Oferuje rozdzielczość na poziomie 5cm dla dokładnego mapowania zdarzeń, strefę martwą (deadzone) mniej niż 1m i dynamikę do 35dB. Ten µOTDR dzięki swoim walorom wyraźnie wykracza poza krótkie sieci dostępowe, gdzie zastosowanie mają już głównie tradycyjne reflektometry. Sieci Metro mogą być testowane krótkimi impulsami i z lepszą rozdzielczością, możliwe jest również testowanie długich odcinków światłowodów nawet do 175km (przy tłumieniu toru 0,2dB/km).

MT9090A µOTDR definiuje „przenośność” w całkiem nowym wymiarze. µOTDR jest najmniejszym i najlżejszym OTDR na rynku dzięki wymiarom 19cmx9.6cmx4.8cm i wadze jedynie 700g. Z takimi rozmiarami MT9090A jest doskonały do pracy w terenie i może być łatwo obsługiwany jedną ręką.

"Jest wiele ręcznych reflektometrów (OTDR) na rynku, które wydają się prezentować dobrą jakość, dopóki nie zostaną użyte i szybko okazuje się, że nie nadają się do pracy z dzisiejszymi sieciami” mówi Stephen Colangelo, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w firmie Anritsu. “Network Master MT9090A z modułami MU909014x/15x jest pierwszym kieszonkowym OTDR, który nie ogranicza możliwości pomiarowych. Oferuje niezmiernie dużą rozdzielczość i wysoką dynamikę przy jednoczesnej niezrównanej prostocie obsługi. Network Master µOTDR otwiera nową erę w testowaniu światłowodów!"

- Unikalna możliwość pracy na akumulatorach NiMH, a także na dostępnych w sklepach bateriach alkalicznych

Moduł lokalizacji uszkodzeń MU909011A

jest właściwym rozwiązaniem do wydajnego testowania krótkich włókien. Jest łatwy w obsłudze a jednocześnie prezentuje sobą dużą wartość pomiarową. Próbkowanie co 5cm oraz mniejsza niż 1 metr strefa martwa, zapewniają dokładną i pełną ocenę włókna a cały pomiar wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku pozwalając każdemu na wykonanie bezbłędnych pomiarów. MT9090A reprezentuje nową erę w testowaniu kabli optycznych. Prosta obsługa, wysoka rozdzielczość pomiaru i mały rozmiar sprawa, że MT9090A jest doskonałym produktem do testowania tzw. „ostatniej mili”. Mniejsza niż 1 metr strefa martwa MT9090A sprawia iż jest wspaniałym urządzeniem do pomiaru instalacji biurowych, FTTx oraz instalacji wewnątrzbudynkowych. W celu dalszego uproszczenia pomiarów MU909011A posiada wbudowane 10m włókna, dzięki czemu złącza mogą być weryfikowane bez potrzeby używania dodatkowych włókien rozbiegowych.

Gdy wielu użytkowników dzieli między sobą jedno włókno, utrzymanie FTTx staje się trudne gdy tylko jeden czy dwóch użytkowników jest nieaktywnych. Tradycyjnie długości 1625nm czy 1650nm były używane do testowania włókien aktywnych jednak te długości fal zwykle wymagają drogich sprzęgaczy WDM i filtrów w sieci. Firma Anritsu oferuje unikalne rozwiązanie w postaci modułu lokalizatora uszkodzeń 780nm , który może być używany do rozwiązywania problemów w czasie normalnej pracy sieci FTTx bez drogich filtrów i zakłóceń pracy innych użytkowników. Urządzenie oferuje oczywistą przewagę  nad miernikami mocy PON, które tylko weryfikują obecność sygnału i nadal wymagają użycia dodatkowych reflektometrów do lokalizacji uszkodzeń.
MT9090A to urządzenie, które potrafi to wszystko!

Możliwość perfekcyjny  do oglądania wyników pomiarów OTDR zapewnia wysokiej rozdzielczości, w pełni kolorowy i szeroki (4.3 cala) wyświetlacz, bardzo czytelny, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

MT9090A oferuje dodatkowo moduł optycznego analizatora kanałów (OCA), który jest przeznaczony do prostej i dokładnej oceny sieci CWDM.  Więcej o module MT9090A OCA.

Kluczowe cechy:

 • Unikalne, stworzone do pomiaru krótkich włókien sieci FTTx i wewnątrzbudynkowych,
 • Kompletne narzędzie utrzymania sieci FTTx – weryfikacja poziomu mocy i lokalizacja uszkodzeń za pomocą jednego przyrządu
 • Unikalna długość fali 780nm  do serwisowania sieci PON bez filtrów
 • Wysoka rozdzielczość i krótka strefa martwa zapewniają gruntowną ocenę krótkiego włókna
 • Zintegrowane włókno startowe umożliwia dokładny pomiar złącz
 • Predefiniowane parametry ułatwiają obsługę i zapewniają właściwe ustawienia wystarczy nacisnąć “START”
 • Automatyczne sekwencje pomiarowe z przejrzystą oceną dobry/zły
 • Wzmocniona i szczelna konstrukcja umożliwia poprawną pracę urządzenia w najbardziej wymagających warunkach środowiska przez wiele lat
 • Modułowa platforma zapewnia maksymalny zwrot inwestycji
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja to maksymalna mobilność
 • Wysoka rozdzielczość, szeroki, kolorowy wyświetlacz, czytelny w każdych warunkach oświetlenia

Moduł Analizator kanałów optycznych (MU909020A)

Moduł analizatora kanałów optycznych MU909020A (OSA) jest modułowym urządzeniem przeznaczonym do pomiarów i monitorowania mocy oraz długości fali 18 kanałów CWDM. Jest oszczędną alternatywą dla bardziej złożonych analizatorów widma optycznego (OSA) dla powstającego rynku CWDM. Umożliwia szybkie i rzetelne pomiary w każdym środowisku. Ten mały, lekki, odporny i łatwy w użyciu przyrząd jest idealnym i istotnym partnerem każdego inżyniera pracującego w terenie, zajmującego się utrzymaniem i rozwiązywaniem problemów występujących w dostępie do sieci CWDM.


Dzięki szybkiej gotowości do pracy (w porównaniu do OSA) Network Master OSA pozwala na natychmiastowe wykonanie pomiaru charakterystyk sieci CWDM i zbiorczym wyświetleniem kanałów CWDM za pomocą wykresu lub tablicy na dużym ekranie przyrządu. Analizy sieci są uproszczone dzięki zapisanym normom pass/fail zgodnie ze standardem ITU-T G.695. Kilka funkcji pomiaru dryftu pozwala na długoterminową charakterystykę kanałów – jest to kluczowy punkt w sieciach CWDM, gdzie kanały są generowane za pomocą ciepłych laserów.

Kluczowymi cechami MT9090A z MU909020A są:

 • Pomiary mocy i długości fali na 18 kanałach CWDM
 • Monitorowanie wszystkich kanałów pod kątem zmian (prądu)dryft) w poziomie mocy kanału lub długości kanału w czasie.
 • Funkcja tradycyjnego miernika mocy pozwalająca na pomiary dowolnej długości fali w całym zakresie.
 • Pomiar całkowitej mocy.
 • Wskaźnik pass/fail dla porównania w terenie.
 • Niewielkich rozmiarów i lekki tester.
 • Uniwersalne złącze optyczne łatwe w czyszczeniu dla użytkownika.
 • korzystna alternatywa dla bardziej złożonych OSA.
 • Zgodność ze standardami ITU-T G.695 i G.694.2
 • MT9090A oferuje dodatkowe moduły analizatora kabli (OTDR), które są przeznaczone do bezpośredniej i dokładnej oceny sieci FTTx.

Moduł Ethernet / Gigabit Ethernet

Kompaktowy, wyposażony w moduł Gigabit Ethernet i w akumulator, łatwy w użyciu Anritsu Network Master to kompleksowe rozwiązanie do testów sieci Gigabit Ethernet.
Urządzenie umożliwia łatwą weryfikację przepustowości, testy połączeń i weryfikację dostępności usług (Y.1564). Niewielkie rozmiary i waga ułatwiają pracę. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz, dzięki czemu użytkownik może łatwo odczytać i zinterpretować informacje z badanych linii. Graficzny interfejs użytkownika ułatwia także konfigurację i obsługę urządzenia.

Cechy:
Wszechstronne, specjalizowane rozwiązanie dla sieci Gigabit Ethernet
Kompleksowe testy sieci Ethernet w trakcie instalacji, konserwacji i rozwiązywania problemów
test ping, traceroute, i diagnostyka połączeń elektrycznych
Dwa porty działają jednocześnie skracając czas pomiaru instalacji wieloportowych, w tym umożliwiają test pass-through i monitorowania in-line
Opcja automatycznego testowania RFC 2544
„Test Automatom” ułatwia obsługę i zapewnienia właściwe ustawienia
„Channel Stat” identyfikuje błędy strumieni, aktywnych użytkowników oraz ataki sieciowe
„Service disruption time” umożliwia testowanie wydajności aplikacji w czasie rzeczywistym, takich jak VoIP i IPTV
Identyfikacja Pass / Fail oraz graficzną interpretacja wyników
Generacja raportów w formacie PDF i CSV
Wysoka rozdzielczość, panoramiczny, kolorowy wyświetlacz, czytelny w pomieszczeniach lub na zewnątrz
Odporna konstrukcja zapewnia długoletnią pracę urządzenia
Modułowa platforma zapewnia maksymalny zwrot z inwestycji
Kompaktowa i lekka konstrukcja zapewnia maksymalną mobilność
Wysoka wydajność za rozsądną cenę

Opcje i akcesoria
  Network Master Series MT9090A
MT9090A Mainframe
MU909011A Drop Cable Fault Locator module
MU909011A1 Drop Cable Fault Locator module
MU909011A2 Drop Cable Fault Locator module
MU909011A3 Drop Cable Fault Locator module
MU909011A-060 1550nm, single mode,APC
MU909011A1-060 1550nm, single mode,APC, visible laser diode
MU909011A2-060 1550nm, single mode,APC, power meter
MU909011A3-060 1550nm, single mode,APC, visible laser diode, power meter
MU909011A-062 780nm,single mode, APC
MU909011A1-062 780nm,single mode, APC, visible laser diode
MU909011A2-062 780nm,single mode, APC, power meter
MU909011A3-062 780nm,single mode, APC, visible laser diode, power meter 
MU909011A-050 1550nm, single mode,UPC
MU909011A1-050 1550nm, single mode,UPC, visible laser diode
MU909011A2-050 1550nm, single mode,UPC, power meter
MU909011A3-050 1550nm, single mode,UPC, visible laser diode, power meter
MU909011A-052 780nm,single mode, UPC
MU909011A1-052 780nm,single mode, UPC, visible laser diode
MU909011A2-052 780nm,single mode, UPC, power meter
MU909011A3-052 780nm,single mode, UPC, visible laser diode, power meter 
MU909011A-025 FC-APC (APC: Models -060 and -062 only)
MU909011A-026 SC-APC (APC: Models -060 and -062 only)
MU909011A-037 FC (UPC: Models -050 and -052 only)
MU909011A-038 ST (UPC: Models -050 and -052 only)
MU909011A-039 DIN (UPC: Models -050 and -052 only)
MU909011A-040 SC (UPC: Models -050 and -052 only)
  Software Options for MU909011A/A1/A2/A3-0x0  (1550 nm modules)
MU909011A-002 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules
MU909011A1-002 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules
MU909011A2-002 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules
MU909011A3-002 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules
MU909011A-302 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules, retrofit
The serial number of the target module is required at the order.
MU909011A1-302 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules, retrofit
The serial number of the target module is required at the order.
MU909011A2-302 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules, retrofit
The serial number of the target module is required at the order.
MU909011A3-302 Basic multimode fiber testing option for 1550 nm modules, retrofit
The serial number of the target module is required at the order.
  Accessories
G0203A Replacement AC charger/adapter
G0202A Replacement NiMH battery pack
B0600B Hard Case
B0601B For MT9090A with/without Protector. This soft case is standard accessory for MT9090A main frame.
B0602A Deluxe soft case for MT9090A
B0663A Protector
Z1580A Including the Protector (B0663A) and the Standard soft case (B0601B)
J1402A Car Plug Cord
Z1023A Replacement Strap
OPTION-545VIP USB 200/400x Video Inspection Probe kit 
G0293A USB 400x Video Inspection Probe kit
including viewing & image capture software, soft bag and 8 kinds of tips
    For patch cord: 1.25 mm, 2.5 mm, 2.5 mm/APC
    For bulkhead  :  FC, SC, LC&MU, SC/APC, ST
Tips are not compatible with ones for Option-545VIP.
W2988AE Replacement Printed Operation Manual (English)
W2989AE Operation Manual (English) CD
  Replacement Adapters
OTDR/source and Power Meter MT9083A-004 and MT9083A-006
OTDR/power meter MU909011A, A1, A2, A3 
J0617B Replacement FC adapter for OTDR & power meter MT9083A-004 & MT9083A-006
Replacement FC adapter for MU909011A,A1,A2,A3 (UPC: Models -050 and -052 only)
J0739A Replacement AFC (angled FC) adapter for OTDR
Replacement AFC adapter for MU909011A,A1,A2,A3(APC: Models -060 and -062 only)
J0618D Replacement ST adapter for OTDR & power meter MT9083A-004 & MT9083A-006
Replacement ST adapter for MU909011A,A1,A2,A3(UPC: Models -050 and -052 only)
J0618E Replacement DIN adapter for OTDR & power meter MT9083A-004 & MT9083A-006
Replacement DIN adapter for MU909011A,A1,A2,A3(UPC: Models -050 and -052 only)
J0619B Replacement SC adapter for OTDR & power meter MT9083A-004 & MT9083A-006
Replacement SC adapter for MU909011A,A1,A2,A3
(Also fits both UFC and AFC)
  Network Master Series MT9090A - MU909014x/15x (µOTDR Module)
MT9090A Mainframe
MU909014A  µOTDR Module
MU909014A1  µOTDR Module
MU909015A6  µOTDR Module
MU909014B µOTDR Module
MU909014B1 µOTDR Module
MU909015B µOTDR Module
MU909015B1 µOTDR Module
MU909014C µOTDR Module
MU909014C6 µOTDR Module
MU909015C µOTDR Module
MU909015C6 µOTDR Module
MU909014A-053  SMF 1625nm 30dB µOTDR Module (UPC) 
MU909014A1-053  SMF 1625nm 30dB µOTDR Module (UPC/VLD) 
MU909014A-063 SMF 1625nm 30dB µOTDR Module (APC) 
MU909014A1-063  SMF 1625nm 30dB µOTDR Module (APC/VLD) 
MU909014A-054  SMF 1650nm 30dB µOTDR Module (UPC) 
MU909014A1-054  SMF 1650nm 30dB µOTDR Module (UPC/VLD) 
MU909014A-064 SMF 1650nm 30dB µOTDR Module (APC) 
MU909014A1-064 SMF 1650nm 30dB µOTDR Module (APC/VLD) 
MU909015A6-053 SMF 1625nm 35dB µOTDR Module (UPC/PON-PM/LS) 
MU909015A6-063 SMF 1625nm 35dB µOTDR Module (APC/PON-PM/LS) 
MU909015A6-054 SMF 1650nm 35dB µOTDR Module (UPC/PON-PM/LS) 
MU909015A6-064 SMF 1650nm 35dB µOTDR Module (APC/PON-PM/LS) 
MU909014B-056 SMF 1310/1550nm 30/30dB µOTDR Module (UPC) 
MU909014B1-056 SMF 1310/1550nm 30/30dB µOTDR Module (UPC/VLD) 
MU909014B-066 SMF 1310/1550nm 30/30dB µOTDR Module (APC) 
MU909014B1-066 SMF 1310/1550nm 30/30dB µOTDR Module (APC/VLD) 
MU909015B-056  SMF 1310/1550nm 35/35dB µOTDR Module (UPC) 
MU909015B1-056 SMF 1310/1550nm 35/35dB µOTDR Module (UPC/VLD) 
MU909015B-066 SMF 1310/1550nm 35/35dB µOTDR Module (APC) 
MU909015B1-066  SMF 1310/1550nm 35/35dB µOTDR Module (APC/VLD) 
MU909014C-057  SMF 1310/1550/1625nm 30/30/30dB µOTDR Module (UPC) 
MU909014C-067  SMF 1310/1550/1625nm 30/30/30dB µOTDR Module (APC) 
MU909014C6-057  SMF 1310/1550/1625nm 30/30/30dB µOTDR Module (UPC, PON-PM, LS) 
MU909014C6-067  SMF 1310/1550/1625nm 30/30/30dB µOTDR Module (APC, PON-PM, LS) 
MU909014C-058  SMF 1310/1550/1650nm 30/30/30dB µOTDR Module (UPC) 
MU909014C-068  SMF 1310/1550/1650nm 30/30/30dB µOTDR Module (APC) 
MU909014C6-058  SMF 1310/1550/1650nm 30/30/30dB µOTDR Module (UPC, PON-PM, LS) 
MU909014C6-068  SMF 1310/1550/1650nm 30/30/30dB µOTDR Module (APC, PON-PM, LS) 
MU909015C-057  SMF 1310/1550/1625nm 35/35/35dB µOTDR Module (UPC) 
MU909015C-067  SMF 1310/1550/1625nm 35/35/35dB µOTDR Module (APC) 
MU909015C6-057  SMF 1310/1550/1625nm 35/35/35dB µOTDR Module (UPC, PON-PM, LS) 
MU909015C6-067  SMF 1310/1550/1625nm 35/35/35dB µOTDR Module (APC, PON-PM, LS) 
MU909015C-058  SMF 1310/1550/1650nm 35/35/35dB µOTDR Module (UPC) 
MU909015C-068  SMF 1310/1550/1650nm 35/35/35dB µOTDR Module (APC) 
MU909015C6-058  SMF 1310/1550/1650nm 35/35/35dB µOTDR Module (UPC, PON-PM, LS) 
MU909015C6-068  SMF 1310/1550/1650nm 35/35/35dB µOTDR Module (APC, PON-PM, LS) 
MU909014A-037  FC (UPC: Models -053 and -054 only)
MU909014B-037  FC (UPC: Models -056 only)
MU909014C-037  FC (UPC: Models -057 and -058 only)
MU909015A-037  FC (UPC: Models -053 and -054 only)
MU909015B-037  FC (UPC: Models -056 only)
MU909015C-037  FC (UPC: Models -057 and -058 only)
MU909014A-038  ST (UPC: Models -053 and -054 only (without MU909015A6))
MU909014B-038  ST (UPC: Models -056 only)
MU909015B-038  ST (UPC: Models -056 only)
MU909014A-039  DIN (UPC: Models -053 and -054 only)
MU909014B-039  DIN (UPC: Models -056 only)
MU909014C-039  DIN (UPC: Models -057 and -058 only)
MU909015A-039  DIN (UPC: Models -053 and -054 only)
MU909015B-039  DIN (UPC: Models -056 only)
MU909015C-039  DIN (UPC: Models -057 and -058 only)
MU909014A-040  SC (UPC: Models -053 and -054 only)
MU909014B-040  SC (UPC: Models -056 only)
MU909014C-040  SC (UPC: Models -057 and -058 only)
MU909015A-040  SC (UPC: Models -053 and -054 only)
MU909015B-040  SC (UPC: Models -056 only)
MU909015C-040  SC (UPC: Models -057 and -058 only)
MU909014A-043 HMS-10/A Diamond (UPC: Models -053 and -054 only (without MU909015A6))
MU909014B-043 HMS-10/A Diamond (UPC: Models -056 only)
MU909015B-043 HMS-10/A Diamond (UPC: Models -056 only)
MU909014A-025  FC-APC (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909014B-025  FC-APC (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909015B-025  FC-APC (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909014A-026  SC-APC (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909014B-026  SC-APC (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909015B-026  SC-APC (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909014A-047 HRL-10 (D-4108) (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909014B-047 HRL-10 (D-4108) (APC: Models -063, -064 and -066 only)
MU909015B-047 HRL-10 (D-4108) (APC: Models -063, -064 and -066 only)
  Accessories
G0203A Replacement AC charger/adapter
G0202A Replacement NiMH battery pack
B0600B Hard Case
B0601B For MT9090A with/without Protector. This soft case is standard accessory for MT9090A main frame.
B0602A Deluxe soft case for MT9090A
B0663A Protector
Z1580A Including the Protector (B0663A) and the Standard soft case (B0601B)
J1402A Car Plug Cord
Z1023A Replacement Strap
OPTION-545VIP USB 200/400x Video Inspection Probe kit 
G0293A USB 400x Video Inspection Probe kit
including viewing & image capture software, soft bag and 8 kinds of tips
    For patch cord: 1.25 mm, 2.5 mm, 2.5 mm/APC
    For bulkhead  :  FC, SC, LC&MU, SC/APC, ST
Tips are not compatible with ones for Option-545VIP.
W3585AE Replacement Printed Quick guide (English)
W3415AE
Replacement Printed Quick guide (English)
W3586AE Printed Operation Manual (English)
W3416AE Printed Operation Manual (English)
Z1579A Replacement Operation Manual CD (English)
Z1547A Replacement Operation Manual CD (English)
NETWORKS NETWORKS when purchased with an OTDR - Windows OTDR emulation and reporting software
J0617B Replacement FC adapter for MU909014A, B and 15B (UPC: Models -053, -054 and -056 only)
J0739A Replacement AFC adapter for MU909014A, B and 15B (APC: Models -063, -064 and -066 only)
J0618D Replacement ST adapter for MU909014A, B and 15B (UPC: Models -053, -054 and -056 only)
J0618E Replacement DIN adapter for MU909014A, B and 15B (UPC: Models -053, -054 and -056 only)
J0619B Replacement SC adapter for MU909014A, B and 15B (Also fits both UFC and AFC)
J1530A SC Plug-in Converter (UPC(P)-APC(J)) 
J1531A SC Plug-in Converter (APC(P)-UPC(J))
J1532A FC Plug-in Converter (UPC(P)-APC(J))
J1533A FC Plug-in Converter (APC(P)-UPC(J))
J1534A LC-SC Plug-in Converter (for SM, SC(P)-LC(J))
J1535A LC-SC Plug-in Converter (for MM, SC(P)-LC(J))
  Network Master Series MT9090A - MU909020A
MT9090A Mainframe
MU909020A Optical Channel Analyzer module
MU909020A-050 Optical Channel Analyzer with UPC optical connector
MU909020A-060 Optical Channel Analyzer with APC optical connector
MU909020A-025 FC-APC (APC: Models -060 only)
MU909020A-026 SC-APC (APC: Models -060 only)
MU909020A-037 FC (UPC: Models -050 only)
MU909020A-040 SC (UPC: Models -050 only)
  Accessories
G0203A Replacement AC charger/adapter
G0202A Replacement NiMH battery pack
B0600B Hard Case
B0601B For MT9090A with/without Protector. This soft case is standard accessory for MT9090A main frame.
B0602A Deluxe soft case for MT9090A
B0663A Protector
Z1580A Including the Protector (B0663A) and the Standard soft case (B0601B)
Z1023A Replacement Strap
CD005568 Replacement Printed Operation Manual (English)
  Replacement Adapters 
J0617B Replacement FC adapter for MU909020A (UPC: Models -050 only)
J0739A Replacement FC/APC adapter for MU909020A (APC: Models -060 only)
  Network Master Series MT9090A - MU 909060A series
MT9090A Mainframe
MU909060A1 Gigabit Ethernet Tester Module (with one SFP slot and one RJ-45 port)
MU909060A2 Gigabit Ethernet Tester Module (with two RJ-45 ports)
MU909060A3 Gigabit Ethernet Tester Module (with two SFP slots)
G0240A 1000 Mbps SX SFP, 850 nm multimode, LC connector (optical)
G0241A 1000 Mbps LX SFP, 1310 nm single mode, LC connector (optical)
G0242A 1000 Mbps ZX SFP, 1550 nm single mode, LC connector (optical)
G0243A 100 Mbps FX  SFP, 1310 nm multimode, LC connector (optical)
G0244A 100 Mbps LX SFP, 1310 nm single mode, LC connector (optical)
G0246A 10/100/1000 Mbps SFP, RJ-45 connector (electrical)
  Software Options for MU909060A1/A2/A3
MU909060A1-001 RFC 2544 test (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A2-001 RFC 2544 test (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A3-001 RFC 2544 test (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A1-002 Multistream (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument 
MU909060A2-002 Multistream (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A3-002 Multistream (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A1-003 Stacked VLAN (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A2-003 Stacked VLAN (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A3-003 Stacked VLAN (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A1-004 MPLS (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A2-004 MPLS (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A3-004 MPLS (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A1-005 Remote GUI (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument
J1480A USB-Ethernet Converter should be purshased separately.
MU909060A2-005 Remote GUI (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
J1480A USB-Ethernet Converter should be purshased separately.
MU909060A3-005 Remote GUI (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
J1480A USB-Ethernet Converter should be purshased separately.
MU909060A1-006 Channel Stats (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A2-006 Channel Stats (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A3-006 Channel Stats (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A1-007 ITU-T Y.1564 test (for MU909060A1) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A2-007 ITU-T Y.1564 test (for MU909060A2) - installed at initial delivery of instrument
MU909060A3-007 ITU-T Y.1564 test (for MU909060A3) - installed at initial delivery of instrument
  Software Updates for MU909060A1/A2/A3
(Serial number of the target module is required when ordering)
MU909060A1-301 RFC 2544 test (for MU909060A1) - field installed by customer
MU909060A2-301 RFC 2544 test (for MU909060A2) - field installed by customer
MU909060A3-301 RFC 2544 test (for MU909060A3) - field installed by customer
MU909060A1-302 Multistream (for MU909060A1) - field installed by customer 
MU909060A2-302 Multistream (for MU909060A2) - field installed by customer
MU909060A3-302 Multistream (for MU909060A3) - field installed by customer
MU909060A1-303 Stacked VLAN (for MU909060A1) - field installed by customer
MU909060A2-303 Stacked VLAN (for MU909060A2) - field installed by customer
MU909060A3-303 Stacked VLAN (for MU909060A3) - field installed by customer
MU909060A1-304 MPLS (for MU909060A1) - field installed by customer
MU909060A2-304 MPLS (for MU909060A2) - field installed by customer
MU909060A3-304 MPLS (for MU909060A3) - field installed by customer
MU909060A1-305 Remote GUI (for MU909060A1) - field installed by customer
J1480A USB-Ethernet Converter should be purshased separately.
MU909060A2-305 Remote GUI (for MU909060A2) - field installed by customer
J1480A USB-Ethernet Converter should be purshased separately.
MU909060A3-305 Remote GUI (for MU909060A3) - field installed by customer
J1480A USB-Ethernet Converter should be purshased separately.
MU909060A1-306 Channel Stats (for MU909060A1) - field installed by customer
MU909060A2-306 Channel Stats (for MU909060A2) - field installed by customer
MU909060A3-306 Channel Stats (for MU909060A3) - field installed by customer
MU909060A1-307 ITU-T Y.1564 test (for MU909060A1) - field installed by customer
MU909060A2-307 ITU-T Y.1564 test (for MU909060A2) - field installed by customer
MU909060A3-307 ITU-T Y.1564 test (for MU909060A3) - field installed by customer
  Accessories
G0203A Replacement AC charger/adapter
G0202A Replacement NiMH battery pack
B0600B Hard Case
B0601B For MT9090A with/without Protector. This soft case is standard accessory for MT9090A main frame.
B0602A Deluxe soft case for MT9090A
B0663A Protector
Z1580A Including the Protector (B0663A) and the Standard soft case (B0601B)
J1402A Car Plug Cord
Z1023A Replacement Strap
J1480A USB-Ethernet converter
W3166AE Replacement Printed Operation Manual (English)
W3173AE Replacement Quick Start Guide (English)
Z1234A Network Master Gigabit Ethernet Tester Operation Manual (English and Japanese) CD
 • AMETEK Programmable Power, Inc.
 • Anritsu Corporation
 • DVTEST Inc.
 • IET LABS. INC.
 • KIKUSUI ELECTRONICS CORPORATION
 • Leader Electronics Corp
 • SAF Tehnika JSC
 • Teamcast
 • VIAVI Solutions (d.Aeroflex)